Suoraan sisältöön

Käytäntölähtöinen tutkimus ja kokeilut


Ala-Kauhaluoma Mika

Yhteyspäällikkö, VTT

044 781 3096 | mika.ala-kauhaluoma@kuntoutussaatio.fi

Alitalo Erna

Tutkija, arvioitsija, VTM

044 781 3201 | erna.alitalo@kuntoutussaatio.fi

Anttila Johanna

Tietomuotoilija, kehittämiskoordinaattori, Kuntoutus-lehden tilaussihteeri

040 739 7183 | johanna.anttila@kuntoutussaatio.fi

Boltar Leena

Psykologi, PDO, psykoterapeutti, työnohjaaja

044 781 3095 | leena.boltar@kuntoutussaatio.fi

Dorsman Kirsi

Psykologitutkija, PsM

044 781 3106 | kirsi.dorsman@kuntoutussaatio.fi

Heikkilä Marja

Tutkija, työurien rakentaja, Tft, TtM, AmO

040 837 2531 | marja.heikkila@kuntoutussaatio.fi

Hirvonen Henrikki

Tutkimusavustaja, YTM

040 838 2428 | henrikki.hirvonen@kuntoutussaatio.fi

Hotti Joona

Tutkimusavustaja

044 9016 344 | joona.hotti@kuntoutussaatio.fi

Huolman Oskari

Digiviestinnän ja järjestötoiminnan assistentti

044 7813 010 | oskari.huolman@kuntoutussaatio.fi

Ilomäki Timo

Tutkija

044 781 3118 | timo.ilomaki@kuntoutussaatio.fi

Kemppainen Jaana

Sosionomi, hanketyöntekijä, työkykykoordinaattorikoulutusten koordinoija

044 781 3097 | etunimi.sukunimi@kuntoutussaatio.fi

Klemelä Juha

Tutkija, VTM

044 781 3099 | juha.klemela@kuntoutussaatio.fi

Kohonen Petra (toimivapaalla)

Tutkija

044 7813 200 | petra.kohonen@kuntoutussaatio.fi

Korkeamäki Johanna

Tutkija

044 781 3127 | johanna.korkeamaki@kuntoutussaatio.fi

Laisola-Nuotio Annika

Tutkija, Kuntoutus-lehden toimitussihteeri, VTM

044 781 3120 | annika.laisola-nuotio@kuntoutussaatio.fi

Laurikainen Heli

Asiantuntija, arviointi

044 781 3207 | heli.laurikainen@kuntoutussaatio.fi

Liimatainen Anna-Kaisa

Tutkija, hankekehittäjä

0405176379 | anna-kaisa.liimatainen@kuntoutussaatio.fi

Nieminen Maiju

Viestinnän asiantuntija, koulutuskoordinaattori

044 781 31 65 | maiju.nieminen@kuntoutussaatio.fi

Niskanen Satu

Tutkija

044 7813176 | satu.niskanen@kuntoutussaatio.fi

Nukari Johanna

Neuropsykologian erikoispsykologi, PsL

044 7813 109 | johanna.nukari@kuntoutussaatio.fi

Nääppä Emmi

Viestinnän suunnittelija

040 8366 365 | emmi.naappa@kuntoutussaatio.fi

Parkkila Minna

Psykologitutkija, PsM

0447813112 | minna.parkkila@kuntoutussaatio.fi

Pietilä Piia

Psykologitutkija

045 636 1388 | piia.pietila@kuntoutussaatio.fi

Poutiainen Erja

Johtava tutkija, kliinisen neuropsykologian dosentti, neuropsykologi, FT

044 781 3156 | erja.poutiainen@kuntoutussaatio.fi

Puumalainen Jouni

Tutkija

040 510 8941 | jouni.puumalainen@kuntoutussaatio.fi

Ramadan Farid

Tutkija, FM

044 781 3169 | farid.ramadan@kuntoutussaatio.fi

Rinne Hanna (toimivapaalla)

Tutkija

044 781 3104 | hanna.rinne@kuntoutussaatio.fi

Ruuth Mari

Erityisasiantuntija, KM

044 781 3181 | mari.ruuth@kuntoutussaatio.fi

Salakka Ilja

Psykologitutkija, PsM

040 8372057 | ilja.salakka@kuntoutussaatio.fi

Shemeikka Riikka

Johtaja, tutkimus ja kokeilut

044 781 3102 | riikka.shemeikka@kuntoutussaatio.fi

Sihvonen Ari-Pekka

Tutkija

044 493 8738 | ari-pekka.sihvonen@kuntoutussaatio.fi

Stenberg Johanna

Neuropsykologian erikoispsykologi, PsM

044 7813186 | johanna.stenberg@kuntoutussaatio.fi

Terävä Kimmo (toimivapaalla)

Tutkija, työelämän kehittäjä

040 821 9981 | kimmo.terava@kuntoutussaatio.fi

Varjonen Sirkku

Erikoistutkija, VTT

044 781 3141 | sirkku.varjonen@kuntoutussaatio.fi

Vilhunen Tuuli

Tutkija, YTM

0447813101 | tuuli.vilhunen@kuntoutussaatio.fi

Sisältö päivitetty 13.02.2020

Jaa sivu!

Simple Share Buttons